علی ع یکشنبه 28 آبان 1396 09:42 ب.ظ نظرات ()

۱۰ عادتِ میلیونر های خود ساخته

مقاله ی " عادات ثروتمندان " توسط آقای توماس کورلی ، بعد از حدود ۵ سال مطالعه روی بیش از ۱۷۷ میلونر خود ساخته ، آماده شده. اقای کورلی میگه ، " طبق تحقیقاتی که انجام دادم ،  عواملی که در زندگی باعث  موفقیت یا عدم موفقیت افراد میشه رو کشف کردم "  ، " عادت هات رو تغیر بده تا دنیات تغیر کنه " . " علت و معلول با عادت های شما ارتباط بسیار بسیار نزدیکی دارند. عادت ها در واقع ،  دلیل ثروت ، فقر ، خوشحالی،  غم ، استرس ، روابط خوب ، روابط بد ، سلامتی و بیماری " هستند.

اینجا مهمترین عادات ثروتمندان اورده شده  که شما میتونید برای بالا بردن پتانسیل و ثروتمند شدن ازشون استفاده کنید.

  1. اونها همیشه کتاب میخونند

ثروتمندان هر روز مطالعه میکنند ،  مطالعه شون برای سرگرمی نیست بلکه برای اینه که دانششون رو بالا ببرن یا اینکه سبک زندگیشون رو بهبود ببخشن. آقای کورلی به این نتیجه رسیدن که این افراد اکثرا وقتشون رو با ۴ نوع کتاب میگذرونن: کتاب های مربوط به دوران آموزشی ، زندگینامه افراد موفق ، توسعه ی شخصی و تاریخ است.

۸۸% از ثروتمندان روزانه ، ۳۰ دقیقه و یا بیشتر ، برای رشد شخصیشون کتاب میخونند در حالی که تنها ۲% فقیران این اندازه کتاب میخونند.

۶۳% از ثروتمندان در مسیر رسیدن به سرکار کتاب صوتی گوش میدهند در حالی که ۵% فقیران فقط اینکارو انحام میدن.

۲- اونا هر روز ورزش میکنن

ریچارد برانسون میگه ، هر روز تمرین میکنه ، از یوگا گرفته تا سخره نوردی ، از دویدن گرفته تا وزنه برداری. در حقیقت برای بهبود  کارایی ذهن و بهروری. " تمرینات هوازی نه تنها برای بدن خوبه بلکه برای مغز هم عالیه.باعث رشد سلول مغزی میشه.ورزش کردن همچنین باعث افزایش  تولید گلوکز در خون میشه.به گفته ی آقای کورلی ، گلوکز ، سوخت مغز است.

۷۶% از ثروتمندان ورزش ایروبیک رو برای ۴ روز از هفته انجام میدن در حالی که ۲۳% از فقیران تنها این کارو انجام میدن.

۳- اونا از مردم سمی دوری میکنن

" تو میانگین ، ۵ نفری هستی که با اونها زمان میگذرونی ."

این موضع بسیار مهمه که از افراد منفی دوری کنین و تحت تاثیر افراد موفقی که میشناسین ، باشید." طبق نوشته ی آقای کورلی : " ثروتمندان همیشه در پی افرادی هدفگرا ، خوش بین و مشتاق هستند و همچنین کسانی که چشم انداز ذهنی مثبتی داشته باشن. "

از بین ثروتمندان کسانی که واقعا افراد موفقی هستند ، ۸۶% از اونها با افراد موفق دیگه معاشرت دارن.

۹۸% از آدمایی که به وفقیت مالی رسیدن ، با افرادی که به موفقیت مالی رسیدند در ارتباطند.

۴- اونا زود بیدار میشن

ساعت ۵ صبح از خواب بیدار میشن تا بر سه تا از اولویت های اصلی زندگیشون توی اون روز غلبه کنن و انجامش بدن. با انجام دادن اون ۳ اولیوت اصلی دوباره میتونن مجددا کنترل زندگیشون رو به دست بگیرن.

 طبق تحقیقات اقای کورلی ، این کار باعث احساس اعتماد به نفس خیلی بالایی در شما میشه در واقع مستقیما روی زندگیتون تاثیر میگذاره.

۴۴% از ثروتمندان ۳ ساعت قبل از اینکه کارشون رو شروع کنن از خواب بیدار میشن در حالی که تنها ۳% فقیران اینکار رو انجام میدن.

۵- اونا مربیانی پیدا میکنن و باهاشون مشورت میکنن

مربیان به طور منظم و فعال  با آموزش دادن آنچه که شما باید انجام بدید  وآنچه که نباید انجام بدید ، در رشدتون سهیم میشن.

آقای کورلی همچنین میگن که ، " اونا همچنین تمام چیزایی که از مربیانشون یاد گرفتند یا اینکه خودشون تجربه کردن رو به دیگران به اشتراک میزارن".

۹۳% از ثروتمندان مربیانی دشاتند که خودشون افراد موفقی بودند.

۶- اونا اهداف خودشون رو دنبال میکنن

اقای گری وینرچوک ، یه بار گفتند " اینکه چطور پول به دربیاری خیلی مهمتر از اینه که چقدر دربیاری". پس از سال ها تحقیق روی تقریبا ۱۸۰ میلیونر خود ساخته ، آقای کورلی نیز به نتیجه ای مشابه همین نتیجه رسیدند که : به احتمال زیاد اگه شما از درامدی که از شغلتون دارید ، راضی نیستید ، ایه به این خاطره که شما از کاری که دارید انجام میدید خوشتون نمیاد. وقتی شما میتونید به درامد کافی از شغلتون برسید که واقعا از اون کار لذت ببرید. برای اینکار باید مهمترین هدف زندگیتون رو پیدا کنید."

۸۰% از ثروتمندان تمام  تمرکشون بر روی هدفی هست که میخوان به انجام برسونن. تنها ۱۲% از فقیران اینطور عمل میکنند.

۸۱% از ثروتمندان اوولیت های اصلیشون رو که مشخص کردن رو انجام میدن، در حالی ۱۹ % از فقیران فقط اینکارو میکنن.

۶۷% از ثروتمندان اهدافشون رو یاد داشت میکنن در حالی این آمار برای فقیران ۱۷% است.

۷- اونا تلویزیون دیدنشون رو بسیار محدود میکنن

افراد موفقی به جای اینکه وقت های آزادشون رو با دیدن تلویزیون هدر بدن ، روی مهارت های شخصیشون کار میکنن و توسعه شون میدن ، روی بازاریابی کار میکنن ، روی شغل یا کسب و کاری که دارن کار میکنن یا اهدافی رو دنبال میکنن که در نهایت با انجامش به پاداشی برسن. آقای کورلی نوشته : " چقدر از زمان باارزشتون رو با دیدن تلویزیون یا وب گردی تفریحی هدر میدید؟".

۶۷% از ثروتمندان در روز ۱ ساعت ویا حتی کمتر زمان برای تماشای تلویزیون میزارن در حالی که این آمار برای فقیران تنها ۲۳% است.

۶% از ثرتمندان واقعا تلویزین میبینند در حالی ۷۸% از فقیران اینکار  انجام میدن.

۸- اونا از ولخرجی خودداری میکنن

افراد ثروتمند به وسیله ی پرداخت قبل از موعود از ولخرجی دوری میکنن. " افراد موفق عادت به ذخیره و بدوجه بندی آنچه مصرف میکنند ، دارند."

ثروتمندان ۲۰ درصد از درامد خالصی که دارن رو ذخیره میکنن و زندگیشون رو با ۸۰% باقی مونده اون درامد سپری میکنن.

۹- اونا آدمای مثبتی هستند

آقای کورلی به این نتیجه رسیده که افراد موفق یه جای اینکه به مسایل به دید مشکل نگاه کنند ، اونا مثل یه فرصت میبینن. فرصتی برای یادگرفتن ، برای رشد و بهبود. آقای کورلی نوشته : اگه شما به افکارتون گوش بدید از خیلی از اونا دست میکشید به این خاطر که  خیلی از اونا منفی هستند . ولی تنها وقتی میتونید از این افکار منفی اطلاع داشته باشید که خودتون رو مجبور به آگاهی یافتن بر اونها کنید. در واقع آگاهی کلید موفقیته.

۸۴% از ثروتمندان به این باور دارن که ، شانس خوبی برای ایجاد فرصت ها دارن در حالی فقط ۴% از فقیران این باور را دارن.

۷۶% از ثروتمندان باور دارن عادات بد به وجود آوردنده ی بدشانسیه در حالی که فقط ۹% از فقیران اینطور فکر میکنن.

۱۰- اونا به مسیری که طی کردن نگاه میکنند

یکی از مواردِ عامل موفقیت ، طبق گفته ی آرنولد شوازنگر اینه که : " هر مسیری که شما در زندگی طی میکنید ، در هر صورت باید همیشه زمانی رو برای فکر کردن به مسیری که اومدید،  اختصاص بدید. برقراری ارتباط و کمک کردن به دیگران نسبت به هر کار دیگه ای که تا الان انجام دادید در شما احساس رضایت بیشتری  ایجاد میکنه."

طبق گفته ی آقای کورلی : ۷۹% از ثروتمندان حداقل ۵ ساعت از ماه رو به شبکه ویا کارای داوطلبانه اختصاص میدن و همچنین شما بیشترعلاقه دارید تمرکزتون رو روی کمک به افرادی که خواهان موفقیت هستند ، و مثبت اندیش و بانشاط هستند بزارید تا کسانی که بی هدف و منفی گرا هستند"