علی ع یکشنبه 28 آبان 1396 09:36 ب.ظ نظرات ()

۸ راه برای پر بار تر شدن شغل خانگی تان

شروع کردن یک کسب و کار از گاراژ یا دفتر خونگیتون به اون راحتیی که سیلیکون ولی از دور به نظر میرسه نیست.

نه تنها شما با دردسر ها و جنگ های زیادی  به عنوان یه تازه کار باهاشون رو به رو هستید  ، بلکه تبدیل کردن جایی که همیشه در اون زندگی میکردید به مکانی برای کسب و کار جدیدتون به شدت هم مشکل باشه.

خونه تون همیشه جایی برای استراحت بود و معمولا جایی بود که استرس ها در امان بودید اما وقتی تصمیم میگرید  سفر کارآفرینی خود تون رو شروع کنید به ظاهر شما از تمام این آرامش ها دور میشید.

در قسمت زیر به ۸ نکته اشاره میکنیم که نه تنها بهتون کمک میکنه که در خونتون موفق باشید ، بلکه همجنین اجازه میده بهتون که یه تعادل فوق العاده ای رو بین امنیت کاری و زندگیتون ایجاد کنید.

۱- یک فضای جدایی رو برای کارتون ایجاد کنید

ایجاد یه فضای کار جدا بهتون کمک میکنه که کارتون رو از ناحیه ی معمولی زندگیتون جدا کنید.

اون ناحیه رو تبدیل به یه دفتر کار کنید ، زیر زمین یا هر جایی که به راحتی بتونین از بقیه ی جاهای خونه جداش کنین. این قسمت از خونه که تعیین کردید باید فقط به عنوان منطقه ی کار شناخته بشه و میتونه شمارو از جایی که واقعا هستید به جایی که دارید کار میکنید منتقل کنه.

۲- فضای راحتی براش درنظر بگیرید

در این ناحیه مطمن بشید که محیط راحت و ارامش بخشی رو فراهم کرده اید و همچنین مطمن بشید که تمام چیزهایی که به کارتون مربوط میشه مثل ، صندلی راحت ، لامپ های مناسب  و البته یک میز کار مناسب که به راحتی بتونید جا به جا جاش کنید.

به وسیله ی ایجاد یه فضای کاری مناسب ، شما قادرید صرفا روی کسب  و کارتون تمرکز کنید و هر سردرگمی که ناشی از کار یا زندگیتون میتونه ایجاد بشه رو از خودتون دور کنید.

اگه به چیزی ، به اندازه ای خاص  که نیاز به توجه داره ، توجه نکنید

همون باعث میشه که اندازه ای بهش توجه کنید که استحقاقش رو نداره

David Allen

۳- ترکیب میز و صندلیتون از چیزی که فکر میکنید با اهمیت تر است

بدیهی است که استفاده از چهار پایه ، میز طراحی منفرد و صندلی مخصوص اشپزخانه ، فایده ای به جز گول زدن خودتون نداره.ولی چیزی که اهمیت داره اینه که مطمن بشید که فضای کاریتون به اینکه بتونید با قدرت مشغول کارتون باشید کمک میکنه. به علاوه ی اینکه ارتفاع میزتون ، صندلیتون و همچنین نور اتاقتون هم قابل تنظیم باشه چون همه ی اینا به شما در پرداختن هر چی بیشتر به کارتون و دیر تر خسته شدن و بیشتر و تمرکز داشتنون کمک میکنه.

۴- متعهد بودن به برنامه ی زمان بندی شده

نمیدونم چطور به اهمیت فوق العاده ی،  داشتن یک برنامه ی زمان بندی شده ی کاریتون تاکید کنم.

شاید شما نمیخواید در ابتدای کار ۵-۹ ساعت رو برای کارتون اختصاص بدید ، خیلی هم خوبه اما باید مطمن بشید که به برنامه ی زمان بندی شدوتون ثابت قدم و  متعهد هستید و هر روز میدونید که چه برنامه ی زمان بندی شده ی خاصی دارید.

طوری برنامه ریزی کنید که هر روز در یک زمان مشخص دو تا استراحت ۱۵ دقیقه ای  و یک زمان مخصوص برای ناهاربه خودتون بدید و متهد باشید که به طور منظم اون برنامه رو ازش پیروی میکنید.

به اجرا در اوردن این دستور العمل های ذهنی بهتون کمک میکنه که بین زمان های استراحتتون فعال تر باشید

۵- یک وایت برد تهیه کنید

استفاده ازیک وایت برد بهتون اجازه میده افکار ، برنامه ها و یادآوری هاتون به راحتی برای رسیدن به یک راه آسون تر و یادگیری بصری  به استفاده بگیرید . دفترچه یادداشت ، سر رسید و نوشته های کامپیوتری  هم میتونن مفید باشن اما همه ی اونا  میتونن گم بشن یا فراموش بشه جاشون ولی یک وایت برد همیشه یک جای مشخصی داره و به راحتی هم قابل ارجاع است.این همجنین این امکان رو بهتون میده که برای هر چیزی هر بار بلند نشید و تمرکزتون بهم نخوره.

۶- اینکه چطوری زمانتون رو گذروندید رو ثبت کنید

با ثبت و نگاه و کردن به کارهای اجام شده اتون به احتمال زیاد میتونید در پایان هر روز انگیزه ی فوق العاده ای رو در خودتون ایجاد کنید. این انگیزه میتونه بهتون کمک کنه که بهتر و بیشتر کنید و کمتر از برنامه تون منحرف بشید

 

۷- تا حد امکان حواس پرتی ها رو محدود کنید

در دفتر کارتون تلویزیون نزاید. محدود کردن حواس پرتی هاتون کار راحتی نیست ولی میتونید سرگرمی های بهتری رو جایگذین اون ها در خونتون ایجاد کنید اما به همین اندازه که میتونید حواس پرتی ها رو تا حد ممکن از بین ببرید ، میتونید به تحقق  و انجام اونا  هم کمک کنید. خیلی از این حواس پرتی ها شاید خیلی کوچیک به نظر برسن ولی حتی ترک کردن تماشای اخبار صبگاهی در دفتر کارتون میتونه به شدت پیشرفت برنامه ی روزانه تون رو محدود کنه.

کار کردن سخته ، حواس پرتی ها فوق العاده زیاده و زمان محدوده

Adam Hochschild

۸- مرز هایی رو تعیین کنید.

مرزها تون رو با خانواده تون ، افراد مهم و حتی حیونات خونگیتون محدود کنید.به خانواده یا افراد قابل توجه دیگه که در خونتون هستن ممکنه هر روز برنامه ی کاری و زندگیتون رو تحت شعاع قرار بدن بنابراین مطمن شوید که برای همه ی اونا مرز های اولیه ایی رو در نظر گرفته باشید.

یه قاعده و قانون قابل توجه اینه که زمانی که شما در محیط کارتون هستید در واقع زمان کار شما هست و نه چیز دیگر. شما در واقع اون ساعت ها در سر کارتون هستید.

تعیین کردن این مرزها به شما اجازه میده که برای انجام کار روزانه اتون مجبور نباشید که کسی رو به خاطر پرداختن به کارتون ناراحت کنید. چون اونها میدونن که اون ساعت ها در واقع زمان کار شما هست و شما برای اون ساعت ها برنامه ریزی کرده اید و باید به کارها و برنامه هاتون برسید.

به طور کلی کار خونگی یک فرصت بزرگ و گاهی اوقات حتی تنها گذینه ی افرادی است که میخوان یک کار آفرین بشن و دنبال ایجاد یک نام برای خودشون هستن.بهترین بخش در مورد شروع کسب  کار خودتون در واقع اون بخشه که کسب و کارتون به تنهایی  و به خوبی به کار خودش ادامه میده

موفقیت و شکست در دستان شماست و اگه شما زمانِ کارِ سختی در خونتون دارید در نتیجه باید گفت که شما کسب و کار رنج اوری هم خواهید داشت.

چه چیزهایی میتونن باعث بشن که کار خونگی شما پربار بمونه ؟